Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Čeká nás poslední tropická noc, pak dorazí deštivý podzim

Tropická byla nejen noc na pondělí, vysoké teploty nás čekají také přes den. Podle Dagmar Honsové ze společnosti Meteopress se jedná o nejteplejší závěr prázdnin za posledních 234 let. Výrazné ochlazení doprovázené bouřkami přijde ve středu, déšť by měl přetrvat až do konce týdne.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Čeká nás poslední tropická noc, pak dorazí deštivý podzim

Pondělí bude již 29. tropickým dnem letošních prázdnin. Vloni bylo takových dnů pouze sedm. Teploty vystoupají k 35 stupňům, obloha bude slunečná. „Večer se mohou objevit bouřky v Ústeckém a Karlovarském kraji a lokální dešťové přeháňky,“ uvedla meteoroložka.

Bouřky a přívalový déšť

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Noc z pondělí na úterý bude opět na některých místech tropická, teplota se bude pohybovat mezi 20 a 16 stupni. Z počátku dne bude jasno až polojasno, takže školáci mohou vyrazit 1. září ještě v letním oblečení. Přes den budou teploty na západě území kolem 29 stupňů, na Moravě a ve Slezsku vyšplhají k 33 stupňům.

Odpoledne přinese studená fronta ze západu déšť a přeháňky. Nad Prahou bude bouřka už v noci, na Moravu a do Slezska dorazí až ve středu v brzkých ranních hodinách.

„Bouřky budou ojediněle silné, doprovázené přívalovým deštěm, vítr bude mít v nárazech až 80 km/h,“ doplňuje Honsová.

„Ve středu se výrazně ochladí, bude zataženo s deštěm, večer očekáváme další dešťové přeháňky,“ uvedla meteoroložka. Ranní teploty budou mezi 17 a 13 stupni, v odpoledních maximech ukáže teploměr v Čechách jen 17 až 21 stupňů, na Moravě a ve Slezsku 21 až 25.

Chladné počasí bude pokračovat ve čtvrtek. Ráno spadnou teploty ke 14 až 10 stupňům, odpoledne vystoupí na 19 a 23 na celém území. Obloha bude oblačná s občasnými dešťovými přeháňkami.

„Podobný bude i závěr týdne, teplota nepřekročí 23 stupňů, bude oblačno a pršet, takže deštníky pořád při ruce,“ uzavřela Honsová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků