Hlavní obsah
 

Byl tam hrozný křik, poslankyně popsala zásah ve Sněmovně

Křik a zmatek. Tak poslankyně Jana Mračková Vildumetzová (ANO) popisuje situaci v Poslanecké sněmovně, kam se dopoledne pokusil dostat muž ozbrojený dvěma noži a teleskopickým obuškem. Když policie proti útočníkovi zasáhla, poslankyně zrovna procházela kolem.

 
Byl tam hrozný křik, poslankyně popsala zásah ve Sněmovně

„Když jsem přicházela do Poslanecké sněmovny a procházela turniketem, tak v tu chvíli byl zásah, byl tam hrozný křik, vůbec jsem nevěděla, co se děje, viděla jsem policisty, jak se na někoho vrhají,“ popsala Novinkám poslankyně.

Poté se dala na útěk a na chodbách varovala ostatní kolegy. „Působilo to na mě tak, že se děje něco nestandardního, ale nevěděla jsem, jestli je tam někdo se zbraní,“ řekla Vildumetzová.

Policisté podle ní situaci dobře zvládli a rychle útočníka zpacifikovali.

Nově zvolená hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová (ANO) na archivním snímku.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Práci policie ocenil i šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO).

Celá situace se odehrávala v prostorách šatny, kam chodí řada zaměstnanců Sněmovny i poslanců, ale také dětí ze školek a škol, které chodí do dolní komory na prohlídky.

Při incidentu nebyl nikdo zraněn. Policie převezla útočníka na policejní služebnu k výslechu. Když ho policie odváděla do auta, prohlásil, že „protestuje proti tomuhle systému.“

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků