Hlavní obsah
 

Tisková konference ČSSD k aktuální politické situaci

K aktuální politické situaci, epidemiologické situaci i k prodloužení nouzového stavu se na pondělní tiskové konferenci vyjádří sociální demokraté. Brífink je naplánovaný na 13. hodinu, Novinky ho nabídnou živě.

 
Tisková konference ČSSD k aktuální politické situaci

Menšinová koaliční vláda ANO a ČSSD aktuálně řeší, co dál s epidemií koronaviru. Stávající opatření nezabírají a epidemie už několik týdnů stagnuje, nebo dokonce narůstá.

Za neděli přibylo 2832 nově nakažených, tedy zhruba o 400 více než před týdnem. Vysoký je stále počet hospitalizovaných. V nemocnicích leží 5553 lidí, z nichž přes 1000 je ve vážném stavu.

Kvůli epidemii vláda od pondělí vyhlásila nový nouzový stav. Poté, co minulý týden nezískala podporu Sněmovny, tak učinila na žádost hejtmanů.

Nouzový stav - pokud ho nezruší Ústavní soud, což by se podle některých právníků mohlo stát - platí do konce února. Vláda by do té doby měla upravit některá stávající opatření.

Pokud bude potřeba další prodloužení, měl by se kabinet dohodnout s opozicí, k čemuž ho také hejtmani vyzvali.

Brífink ČSSD se koná v době, kdy straně průzkumy přisuzují volební výsledek na hraně pěti procent potřebných k vstupu do Sněmovny. Podle v neděli prezentovaného modelu agentury Kantar by ČSSD nyní získala čtyři procenta.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků