Hlavní obsah
První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija Foto: Pavel Karban, Právo

ANO se musí rozhodnout a nenabízet drobečky, zní z ODS

Hnutí ANO nemůže chtít podporu od KSČM a zároveň jednat s ODS, když má každá ze stran úplně jiné programy, podotkla na čtvrteční tiskové konferenci ve Sněmovně první místopředsedkyně občanských demokratů Alexandra Udženija. ANO se podle ní musí rozhodnout, kterou cestou chce jít, a nenabízet každému drobečky.

První místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija Foto: Pavel Karban, Právo
ANO se musí rozhodnout a nenabízet drobečky, zní z ODS

„Nevypadá to, že by s námi hnutí ANO chtělo jednat dál,“ odpověděla Udženija na dotaz, zda ODS bude jednat o možné vládní spolupráci.

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) by se měl podle ní zamyslet, s kým chce vládnout. „Jestli jeden den říkají, že jim nevadí podpora KSČM a SPD, tak nechápu, jak může chtít vládnout s námi, programy jsou naprosto rozdílné. ANO se musí rozhodnout, kterou cestou chce jít, a nenabízet drobečky,“ zdůraznila Udženija.

Zkritizovala ANO, že nepodpořilo návrh ODS na zvýšení peněz na obranu, i když to má Babišova menšinová vláda v programovém prohlášení. „Neměli jsme signál, že by byli ochotni na některých návrzích spolupracovat,“ dodala.

Babiš dostal od prezidenta Miloše Zemana druhý pokus na sestavení vlády minulý týden. Ve čtvrtek odpoledne se premiér v demisi schází se šéfem komunistů Vojtěchem Filipem. KSČM už dříve deklarovala, že by byla ochotna Babišovu vládu za určitých podmínek tolerovat.

ODS však spolupráci na vládní úrovni s hnutím ANO dlouhodobě odmítá, i když by spolu strany ve Sněmovně měly většinu 103 hlasů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků