Další rodinný dům už přitom Doležel začal loni stavět v Olší nad Oslavou, nedaleko údolní nádrže Mostiště.

O neradostných majetkových poměrech Doležela již dříve promluvil spolupracovník televize Nova Aleš Vébr, kterému se do gangu podařilo v utajení proniknout. "Byl to zoufalec, vydržoval ho Péťa," řekl Vébr v rozhovoru pro Právo s tím, že Doležel neměl takřka žádné peníze.

Okolnosti koupi vily nyní prověřuje policie. "Majetkovými poměry obviněných se samozřejmě zabýváme," potvrdila Právu mluvčí Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Blanka Kosinová.

Dvougenerační patrová vila, kterou si Doležel pro sebe a svou rodinu ve Velkém Meziříčí nedávno vybral, stojí ve Strmé ulici. Tam ví o novém sousedovi snad každý. Že je to zrovna Doležel, někomu vadí, jiní se nestarají, ale jeho pověst vzbuzuje i obavy.

"Jestli se sem nastěhuje, to bych se asi trochu bála. Přece jenom se mluví o tom, že chystal vraždu," netají se jedna ze starších sousedek. Další ale žádný strach z Doležela jako souseda nemá. "Pokud nebude dělat nějaký nepořádek, třeba v nočních hodinách, tak je mně to jedno."

Podle sousedů už chystal úpravy

Přepis vlastnictví nemovitosti byl oznámen na katastrálním úřadu začátkem října, Doležel byl zatčen v úterý 10. října. Na koupeném domě už přitom podle sousedů hned chystal některé úpravy. U vily se objevil i ve společnosti stavebních dělníků.

"Chodil sem často se svojí manželkou a syny. Plánovali výměnu oken a zateplení domu. Osobně jsem s ním mluvila jenom jednou, když se chtěl dohodnout na úpravě kamenného tarasu mezi našimi parcelami. Potom jsem šla hned pryč," řekla sousedka. "Koupil to prý za tři milióny korun. Ale slyšela jsem i větší sumu," dodala žena ze sousedství.