"Cítím se plně nevinen v rozsahu obžaloby a pokusím se to soudu doložit," zahájil svou výpověď u pražského městského soudu, který se jeho případem zabývá.

Ministerstvo informatiky pod Mlynářovým vedením vyčlenilo 7,5 miliónu korun na založení firmy Testcom servis, s. r. o., která měla provozovat Portál veřejné správy. Mělo jít o dceřinou firmu společnosti Testcom, která je příspěvkovou organizací ministerstva.

Zákon zakazuje příspěvkovým organizacím ministerstva zakládat a financovat soukromé společnosti. Mlynář ale namítá, že jím založená společnost byla vždy ve vlastnictví státu a zákon proto porušen nebyl. Exministr rovněž poukazuje na to, že Testcom servis byl takto uznán i krajským obchodním soudem.

Spolu s exministrem čelí obžalobě také šéf společnosti Testcom servis a exředitel České televize Dušan Chmelíček a náměstek Testcomu Vít Novotný. Líčení je nařízeno do čtvrtka, naplánovány jsou ještě termíny v srpnu a v září.

Mlynář byl loni v dubnu obviněn z napomáhání k trestnému činu zneužívání informací v obchodním styku a zneužívání pravomoci veřejného činitele. Trestní oznámení na něj podali bývalý zaměstnanec ministerstva informatiky Milan Novák a politik Aleš Moravec.