Čeští turisté bydleli často jen několik desítek metrů od míst explozí. Výbuchy v letovisku Šarm-aš-Šajch některým z nich rozbily okna v hotelových pokojích, jiným poškodily restauraci v přízemí hotelu.

Mnozí zažili těžký šok. "Bylo to strašné," uvedl sedmadvacetiletý Filip Talpa z Prahy. "Byl jsem na tržišti v autobusu a bomba vybuchla pět metrů ode mne. Panoval tam zmatek, skákali jsme z okna autobusu. Nechci na to víc vzpomínat."

Starší pán, který nechtěl být jmenován, uvedl další důvod k návratu do vlasti: "Protože v Londýně se atentáty opakovaly a tady byla nedostatečná bezpečnostní opatření, k hotelu mohl jezdit každý." Po atentátech se sice bezpečnost zlepšila, ale přesto raději odjel, nevyloučil však, že se v budoucnu do Šarm aš-Šajchu vrátí.

Ředitel Thomayerovy nemocnice Petr Malý, který turisty doprovázel, sdělil, že lidé byli otřeseni: "Některým jsem musel dávat v letadle tišící prostředky. Až  na palubě jim došlo, co se stalo a co se mohlo stát." Upozornil, že turistům hrozí stavy úzkosti, deprese a mohou trpět nespavostí.

Jeden člověk byl po příletu převezen do nemocnice se žaludečními potížemi. Podle zprávy ČTK byl mezi lidmi i zraněný Čech, ale popíral jak Petr Malý, tak mluvčí ČSA Jitka Novotná. Turisté dokonce tvrdili, že žádného turistu rozbité sklo nepořezalo, že šlo o fámu.