„Jako obvykle jsem vytušil, že by mohl být určitý prostor pro prosazení programu SPD. Řekl jsem Andreji Babišovi, že chceme vyměnit ČSSD. Nechceme, aby se prosazoval program ČSSD,” řekl Okamura na středeční tiskové konferenci ve Sněmovně. Lidé podle něj ve volbách řekli, že ČSSD nechtějí.

„Na tu schůzku jsem byl pozván, jen pro vaši informaci,” podotkl Okamura.

Následně prohlásil, že SPD nemusí sedět přímo ve vládě, ale mohla by pouze podpořit menšinovou vládu odborníků, kterou by sestavilo ANO.

Okamura musel skutečnost, že se postavil po bok představitelů tzv. „demokratického bloku”, který chce vládě vyslovit nedůvěru, vysvětlovat svým příznivcům. Ti mnohdy nebyli s to toto počínání pochopit.

Předseda SPD Tomio Okamura

Předseda SPD Tomio Okamura

FOTO: Petr Horník, Právo

„Tato vláda naši důvěru nikdy neměla a nemá. Je to vláda premiéra, který něco jiného říká a něco jiného dělá,” uvedl Okamura na Facebooku a připomněl, že o vstup do vlády jeho hnutí usilovalo již po volbách.

ČTĚTE TAKÉ
Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu, řekl Babišův syn 
Mého syna nikdo neunesl, je psychicky nemocný, řekl Babiš
Dva premiérovi potomci prý trpí duševními poruchami, policie tomu nevěří 
Odvoz Babiše juniora na Krym prověří policie i státní zastupitelství
Autorka lékařské zprávy na Babiše ml. Protopopová rezignovala na post zastupitelky 
Policie: O Babišovi juniorovi máme dost informací 

„Podporu vládě odborníků nominovaných hnutím ANO jsme nabízeli a chtěli jsme, aby náš občan měl právo hlasovat ve všeobecném referendu o všech podstatných věcech. Odpověď byla NE!” připomněl okolnosti vzniku menšinového kabinetu ANO a ČSSD s podporou komunistů.

Pravicová opozice se k návrhu na hlasování o vyslovení nedůvěry rozhodla na základě nových informací o kauze Čapí hnízdo, v níž jsou vedle premiéra Babiše obviněny i jeho dvě dospělé děti a další lidé. V reportáži serveru Seznam Zprávy Babišův syn Andrej, jehož se policii dlouhodobě nedaří vyslechnout, uvedl, že byl kvůli kauze převezen na Krym.