„Podle průzkumů je Michal Horáček nejznámější z kandidátů, co mohou Zemana porazit. Taktickou volbou je volit Horáčka, má nejsilnější podporu v regionech,“ uvedl na brífinku Richard Hospodský z agentury G82, která poskytovala Horáčkovu týmu průzkumy.

„Regiony podle přání Prahy nevolí a Praha nemůže vyhrát bez zbytku republiky. Ať je to tentokrát Praha, která dá hlas kandidátovi s podporou regionů. Jen to je klíčem k porážce Miloše Zemana,“ řekl Horáček.

„V Praze bych potřeboval ještě voliče oslovit, naše nejsilnější podpora přichází z menších měst do sto tisíc obyvatel,“ dodal posléze.

Horáček objížděl republiku a debatoval s lidmi ještě před oficiálním ohlášením kandidatury. Na pondělním brífinku zopakoval, že ještě před samotnou prezidentskou volbou podnikl některé konkrétní politické kroky: zažádal o zveřejnění zprávy OLAF, agitoval za to, aby šéfem komise pro kontrolu GIBS nebyl komunistický poslanec Zdeněk Ondráček, či napsal otevřený dopis velvyslanci Ukrajiny jako reakci na slova prezidenta Zemana, že Krym byl vždy ruský.

„Ukrajinského velvyslance jsem ujistil, že ne všichni Češi smýšlejí jako pan prezident,“ řekl Horáček.