„Nečekal jsem, že moje úterní informace vyvolá nejen takovou bouři, ale zejména takovou vlnu negativních emocí směřujících jak na mne, tak na prezidenta. Proto svůj pondělní post nyní deaktivuji,” napsal Bartík.

Ten v úterním příspěvku napsal, že Zeman trpí rakovinou s metastázami a předpokládaná doba dožití je mezi sedmi a třemi měsíci. Doplnil, že zdroj své informace „z pochopitelných důvodů“ nezveřejní.

Příspěvek Svatopluka Bartíka o zdravotním stavu Miloše Zemana.

Příspěvek Svatopluka Bartíka o zdravotním stavu Miloše Zemana.

FOTO: Facebookový profil Svatopluka Bartíka

O rozšíření zprávy se postaral mluvčí Hradu Jiří Ovčáček, který ji spolu s dementi zveřejnil na twitterovém účtu, skrze nějž často informuje.

nečekal jsem, že moje úterní informace vyvolá nejen takovou bouři, ale zejména takovou vlnu negativních emocí směřující...

Zveřejnil(a) Svatopluk Bartík dne 9. listopad 2017

Hrad následně podal žalobu a trestní oznámení. Prezidentův ošetřující lékař Miloslav Kalaš také oznámil, že „současný zdravotní stav pana prezidenta po kontrolních, klinických i laboratorních vyšetřeních v žádném případě nepotvrzuje lživé informace o jeho vážném zdravotním stavu”. [celá zpráva]

Více o tématu
Budu znovu kandidovat a v sobotu mi odešla cukrovka, oznámil Zeman
Hrad chce žalovat brněnského politika za zprávu, že Zeman má rakovinu a zbývá mu pár měsíců
Zemanův lékař odmítl spekulace o prezidentově rakovině
Zeman podal žalobu a trestní oznámení kvůli pomluvám o zdravotním stavu
Cukrovka Zemanovi nezmizela, šlo jen o laické vyjádření, osvětlil jeho lékař

Prezident se netají tím, že trpí neuropatií dolních končetin. Za posledních pár měsíců také značně zhubl. Z Hradu však od léta zní, že je zdravotně v pořádku a ke snížení hmotnosti došlo úpravou jídelníčku.

Bartík uvedl, že je přesvědčen, že „veřejnost má zásadní právo znát zdravotní stav nejvyššího ústavního činitele, zvláště je-li i nám laikům zřejmé, že není vůbec v pořádku a dotyčný o svém zdraví neříká pravdu”.

K tomu, zda zdroj, na nějž se dříve odvolával, skutečně existuje, neuvedl v nové zprávě nic.

Právo se Svatopluka Bartíka opakovaně pokusilo kontaktovat, aby se ke své zprávě na téma prezidentova zdraví vyjádřil podrobněji, ale dlouho neúspěšně. Odpověděl až na písemný vzkaz. Uvedl však pouze, že vše, co k věci chtěl říci, již napsal na svém profilu na Facebooku.