Hlavní obsah
 

Budu znovu kandidovat a v sobotu mi odešla cukrovka, oznámil Zeman

Prezident Miloš Zeman sesbíral 113 tisíc podpisů na petiční archy a v pondělí na tiskové konferenci oznámil, že bude na nejvyšší ústavní funkci znovu kandidovat. Potřebnou hranici 50 tisíc podpisů občanů překročil Zeman už v srpnu. Osobně poděkoval své ženě, která jeho petiční kampaň vedla, a před zraky médií si od ní vyžádal polibek a předal jí kytku.

 
Budu znovu kandidovat a v sobotu mi odešla cukrovka, oznámil Zeman

Jen den poté, co ambici kandidovat oznámil bývalý šéf ODS a expremiér Mirek Topolánek, zveřejnila šéfka petiční akce „Zeman znovu“ Ivana Zemanová, že její muž získal 113 tisíc podpisů. Odpoledne oficiálně podá přihlášku a odevzdá petiční archy na ministerstvu vnitra.

„Chtěla bych poděkovat svému muži, protože si myslím, že svou funkci vykonává velmi zodpovědně a dobře,“ řekla Zemanová.

Florida - Detroit 1:2 v prodl.

Třetiny: 0:0, 0:1, 1:0 - 0:1. Branky: 41. Nilson - 35. a 62. Hull. Střely na branku: 29:32. Diváci: 19.250.

New York Rangers - Carolina 5:1

Třetiny: 1:0, 3:0, 1:1. Branky: 27. a 47. Holík, 3. Barnaby, 34. Lindros, 39. Lundmark - 42. O'Neill. Střely na branku: 24:31. Diváci: 18.200.

Minnesota - Columbus 1:2

Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1. Branky: 52. Bouchard (Kuba) - 29. Sanderson (Výborný), 48. Marshall. Střely na branku: 19:26. Diváci: 18.568.

Chicago - Phoenix 0:0 po prodl.

Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0 - 0:0. Střely na branku: 40:31. Diváci: 14.009.

Vancouver - Ottawa 6:4

Třetiny: 2:2, 2:1, 2:1. Branky: 15. a 35. Näslund, 20. Malík, 31. Linden, 43. Ruutu, 50. Cooke - 17. a 23. Fisher, 4. Havlát (Bonk), 59. Martins. Střely na branku: 29:27. Diváci: 18.422.

Anaheim - Edmonton 0:1

Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0. Branka: 28. York. Střely na branku: 32:21. Diváci: 12.390.

Odešla mi cukrovka

Miloš Zeman si od ní poté vyžádal polibek a poděkoval jí i Romanu Liptákovi, který je jeho poradcem pro volby. Zeman také připomněl, že před pěti lety sesbíral o sedm tisíc podpisů méně. Poděkoval všem, kteří mu arch podepsali.

Prezident Miloš Zeman vystoupil 6. listopadu 2017 na tiskové konferenci k Zemanově opětovné kandidatuře.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Také odmítl pochybnosti o svém zhoršujícím se zdravotním stavu. Řekl, že netrpí dnou, a zároveň že k sobotnímu dni se mu vyléčila cukrovka. „V sobotu mi odešla cukrovka,” sdělil Zeman.

O tom, že by Miloš Zeman znovu kandidovat nemusel, se spekuluje právě především v souvislosti s jeho zdravím. Prezident se netají tím, že trpí neuropatií dolních končetin. Za posledních pár měsíců také značně zhubl. Z Hradu však od léta zní, že je zdravotně v pořádku a ke snížení hmotnosti došlo úpravou jídelníčku. [celá zpráva]

„Jen bych chtěl ČT sdělit, že je pravda, že se o pultík pravidelně opírám, a to již 25 let, nikoli tedy jenom v současnosti,“ vzkázal Zeman v souvislosti se svým vystoupením při pověření Andreje Babiše sestavením vlády, kdy se řešilo, jak se o pultík opírá.

Prezident Miloš Zeman a jeho manželka Ivana Zemanová vystoupili 6. listopadu 2017 na tiskové konferenci k Zemanově opětovné kandidatuře.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Devět potvrzených kandidátů

Zeman odmítl říci, koho z dalších kandidátů považuje za nejvážnějšího soupeře. Zdůvodnil to tím, že se už při ohlášení kandidatury zavázal nekomentovat své vyzyvatele.

Podepsané petiční archy pro volbu Miloše Zemana 6. listopadu 2017 na tiskové konferenci k Zemanově opětovné kandidatuře.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Kromě Zemana odevzdali archy s podpisy minulý týden i podnikatel a textař Michal Horáček nebo bývalý předseda Akademie věd ČR Jiří Drahoš. Nominaci dvaceti poslanců mají bývalý šéf Škody Auto Vratislav Kulhánek (ODA), prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek (za Realisty) a hudebník a šéf strany Rozumní Petr Hannig.

Prezident Miloš Zeman a jeho manželka Ivana Zemanová vystoupili 6. listopadu 2017 na tiskové konferenci k Zemanově opětovné kandidatuře.

Foto: Jan Handrejch, Právo

Senátorské nominace získali lékař Marek Hilšer nebo bývalý diplomat Pavel Fischer.

Podle informací ministerstva vnitra odevzdal kandidátní listinu s podporou poslanců ještě jeden uchazeč. Mohlo by jít například o bývalou místostarostku Prahy 8 Terezii Holovskou, která se uchází o podporu poslankyň. Zájem kandidovat ohlásili také zpěvačka Jana Yngland Hrušková, analytik Josef Toman, performer Milan Kohout, bývalý učitel Miroslav Frajbiš nebo sochař Emil Adamec.

V posledních dnech se hovoří také o předsedovi SPD Tomiu Okamurovi, který svou kandidaturu na přímý dotaz novinářů nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Uchazeči o prezidentský úřad musí kandidátní listiny podat nejpozději v úterý 7. listopadu do 16 hodin na ministerstvo vnitra.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků