Policisté vyzvali řidiče k odložení všech nedůležitých jízd už v neděli dopoledne. A to poté, co se na dálnici D1 stalo několik hromadných nehod. [celá zpráva]

Po poledni výzvu zopakovali s tím, že platí celý den. "Žádáme řidiče, aby kvůli ledovce vůbec nevyjížděli. Pokud je to bezpodmínečně nutné, musí dbát maximální opatrnosti, silnice v regionu jsou opravdu celé pokryté ledem," řekla mluvčí policie Markéta Johnová.

Až do pondělního rána

Varování policie platí až do pondělního rána a připojili se k ní také krajští silničáři. „Připojujeme se k výstraze policie a apelujeme na řidiče, aby nevyjížděli," uvedl dispečer silničářů. Doplnil, že v případě problémů mohou řidiči kdykoliv volat na telefonní čísla jednotlivých oblastí a problém nahlásit.

”V tuto chvíli máme na silnicích aktivně 38 sypačů," dodal dispečer. Podle něj odpoledne vyjedou další, které se budou starat o preventivní posyp. „Byli povoláni další lidé na pracovní pohotovost, všichni, kdo mají ruce a nohy, budou venku." dodal dispečer.

Ve Středočeském kraji se drží teplota od minus dvou do plus dvou stupňů Celsia. Déšť se sněhem je hlášen z dálnice D1, D5Pražského okruhu a také z okresů Kolín, Kutná Hora, Nymburk a Praha-východ.

Pozor musejí dávat i chodci

Před ledovkou varovali v neděli opakovaně také meteorologové. [celá zpráva]

Kvůli ní by přitom podle nich neměli být obezřetní pouze řidiči, ale také chodci, a to až do pondělního rána. Teploty v noci z neděle na pondělí budou klesat až ke hranici -3 °C, kvůli čemuž se místy bude tvořit náledí nebo zmrazky.

Výstrahu před ledovkou vydal hydrometeorologický ústav již v sobotu dopoledne. [celá zpráva]