U křtu knihy, který připomínal sraz spolupracovníků a příznivců Václava Klause, nemohl chybět ani bývalý prezident. Ten vyjádřil naději, že se brexit ve Velké Británii a vítězství Donalda Trumpa v USA „přelije“ i do vývoje v naší části Evropy.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

Velké naděje vkládá do prezidentských voleb v Rakousku 4. prosince. „Doufám v pokračování vlny odporu proti dnešnímu politickému establishmentu, politické korektnosti a všem hloupým ismům, které vládnou našemu světu.”

Bezprostřední dopad tohoto trendu na naši politickou scénu, jmenovitě na parlamentní volby v říjnu příštího roku, neočekává: „Jsem sice optimistický konstruktivní člověk, přesto musím nešťastně říct, že v Česku nečekám nic. Je to smutné, ale nevidím tu nikoho, kdo by se takové změny chopil. Současné politické strany to nenabízejí, nejsou toho schopné, skutečná opozice neexistuje, sám rezignuji na to, něco udělat,” řekl Klaus Právu.

„Proto jezdím po světě a snažím se dávat dohromady ostrůvky svobodného myšlení a rozhodného nesouhlasu se současným evropským establishmentem,“ dodal bývalý prezident.