„Já odsuzuji holokaust, já odsuzuji koncentrační tábory,” zdůraznil Babiš při představování kandidátů, které hnutí ANO nominuje na hejtmany.

KOMENTÁŘ DNE:

Očima Saši Mitrofanova: Doma, beze stresu nutnosti mít vliv
Někomu chybí cenzura, ukazuje kauza s hrou, kde Ježíš znásilňuje muslimku – Nad snahami brněnských politiků zakázat kontroverzní divadelní hru se zamýšlí Alex Švamberk. Čtěte zde >> 
Znamení odporu – Izrael si od Evropy zaslouží podporu, bojuje i za nás, myslí si Alexander Tomský. Čtěte zde >> 

„Ta debata nebyla vůbec o Letech,” dodal a připomněl, že s ministrem kultury momentálně řeší možnost odkupu stávajícího areálu, aby v něm mohl vzniknout památník. [celá zpráva]

Babiš popsal svou návštěvu Varnsdorfu, kde podle svých slov „poprvé viděl vyloučenou lokalitu”.

ČTĚTE TAKÉ
Nezpochybňuji hrůzy nacismu, hájí se Babiš po „asi neobratných” výrocích o Romech
Politici odsoudili Babišův výrok o táboře v Letech

„Já jsem nevěděl, že někdo má 42 tisíc dávek a jde do banky a řekne, půjčte mi 300 tisíc, jsem nevěděl, že z dávek se dá koupit auto,” podivil se ministr financí. Pozastavil se nad tím, že během návštěvy viděl dopoledne mnoho lidí, kteří se pohybovali po ulicích, ač by mohli být v práci. „Ti lidé žijí z dávek pro děti a nepracují,” odtušil.

„Je potřeba, aby tito lidé pracovali, aby byli integrovaní,” dodal Babiš na adresu Romů.

„Pokud jsem se někoho dotknul, tak se všem omlouvám, ale znovu opakuji, vůbec jsem to tak nemyslel. Já jsem tam nešel řešit Lety, ” uzavřel Babiš s tím, že se chtěl seznámit s vyloučenou lokalitou.

Výrok Andreje Babiše o táboře v Letech u Písku
„Byly doby, kdy všichni Romové pracovali. To, co píší v novinách ti blbečci, že tábor v Letech byl koncentrák, to je lež, byl to pracovní tábor. Kdo nepracoval, šup a byl tam,“ měl podle serveru Aktuálně ve čtvrtek říci ministr.