Nejzávažnější zranění utrpěl jednapadesátiletý exekutor, který měl stejně jako 37letá žena velké štěstí, že ho střela nezasáhla do životně důležitých orgánů. „Před chvílí jsem hovořil s lékařem a po včerejším ošetření nedošlo během noci k žádným komplikacím. Stav pacienta je relativně stabilizován, stále je ale ještě hospitalizován na jednotce intenzivní péče,“ uvedl náměstek ředitele nemocnice pro léčebnou péči Josef Srovnal.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Lidovci jako možný jazýček na vahách

Stav hospitalizované ženy – úřednice, která exekutora doprovázela – je podle něj lepší. „Je na standardní jednotce. Co se týká předpokládaného propuštění do domácího ošetřování, termín zatím nebyl stanoven,“ dodal.

Jak Novinky informovaly, incident se stal ve středu ráno. Při soudním vystěhování začal dlužník pálit z automatické útočné střelné zbraně na exekutora a jeho doprovod.

Video

Byl to zlý člověk, popsala zastřeleného dlužníka z Ostravy místní obyvatelka.

Následně ho zastřelili policisté, kteří při exekuci dělali asistenci. Vedení policie tento zákrok ocenilo za vysoce profesionální a uvedlo, že situace mohla být mnohem tragičtější, protože muž měl k dispozici další tři plné zásobníky střeliva, takže nelze vyloučit, že se na útok připravoval. [celá zpráva]