„Volte nás a váš život bude jednodušší. Společně to zjednodušíme,“ řekl na úvod předseda ODS Petr Fiala.

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

ODS bude v kampani lákat na vyšší platy díky snížení zaměstnaneckých odvodů, lepší ohodnocení učitelů, méně byrokracie na úřadech a prozápadní orientaci České republiky.

„Vybrali jsme kandidáty, kteří za sebou něco mají. Lidé se mohou spolehnout, že něco dokázali, že je za nimi práce, jejich slovo má váhu a bude platit,“ řekl Fiala ke kandidátům.

Předseda ODS Petr Fiala a místopředsedkyně Alexandra Udženija při zahájení kampaně

Předseda ODS Petr Fiala a místopředsedkyně Alexandra Udženija při zahájení kampaně

FOTO: Michal Doležal, ČTK

O hejtmanská křesla se za ODS budou ucházet například bývalý policejní prezident Martin Červíček v Královéhradeckém kraji, poslanec Jan Zahradník v Jihočeském kraji, místopředseda ODS Martin Kupka ve Středočeském kraji či starosta Vlčnova Jan Pijáček na Zlínsku.

„Celý život jsem sloužil veřejnosti a jsem připraven sloužit dál. Kraje stojí na místě a je nejvyšší čas to změnit. ODS je moderní pravicovou stranou, která nabízí jednoduché řešení, srozumitelné všem,“ řekl na zahájení kampaně Červíček.

Do Senátu kandidují například disident František „Čuňas“ Stárek na Praze 6 či místopředseda ODS Miloš Vystrčil na Vysočině.

Podle v pondělí zveřejněného volebního modelu agentury Focus by ODS nyní volilo devět procent lidí, stejně jako TOP 09. Volby by vyhrálo ANO s 26,9 procenta hlasů, druhá je soc. dem. s 25,2 procenta a KSČM s 12,7 procenta. Do Sněmovny by pronikli i lidovci s 5,4 procenta hlasů.