„Volte nás a váš život bude jednodušší. Společně to zjednodušíme,“ řekl na úvod předseda ODS Petr Fiala.

KOMENTÁŘE DNE:
Velké úkoly před novou vládou se Zemanem v zádech – Úlohu vlády Andreje Babiše ve vztahu k prezidentovi analyzuje Thomas Kulidakis. Čtěte zde >>

Očima Saši Mitrofanova: Střídání světů v premiérském křesle 

ODS bude v kampani lákat na vyšší platy díky snížení zaměstnaneckých odvodů, lepší ohodnocení učitelů, méně byrokracie na úřadech a prozápadní orientaci České republiky.

„Vybrali jsme kandidáty, kteří za sebou něco mají. Lidé se mohou spolehnout, že něco dokázali, že je za nimi práce, jejich slovo má váhu a bude platit,“ řekl Fiala ke kandidátům.

Předseda ODS Petr Fiala a místopředsedkyně Alexandra Udženija při zahájení kampaně

Předseda ODS Petr Fiala a místopředsedkyně Alexandra Udženija při zahájení kampaně

FOTO: Michal Doležal, ČTK

O hejtmanská křesla se za ODS budou ucházet například bývalý policejní prezident Martin Červíček v Královéhradeckém kraji, poslanec Jan Zahradník v Jihočeském kraji, místopředseda ODS Martin Kupka ve Středočeském kraji či starosta Vlčnova Jan Pijáček na Zlínsku.

„Celý život jsem sloužil veřejnosti a jsem připraven sloužit dál. Kraje stojí na místě a je nejvyšší čas to změnit. ODS je moderní pravicovou stranou, která nabízí jednoduché řešení, srozumitelné všem,“ řekl na zahájení kampaně Červíček.

Do Senátu kandidují například disident František „Čuňas“ Stárek na Praze 6 či místopředseda ODS Miloš Vystrčil na Vysočině.

Podle v pondělí zveřejněného volebního modelu agentury Focus by ODS nyní volilo devět procent lidí, stejně jako TOP 09. Volby by vyhrálo ANO s 26,9 procenta hlasů, druhá je soc. dem. s 25,2 procenta a KSČM s 12,7 procenta. Do Sněmovny by pronikli i lidovci s 5,4 procenta hlasů.