„Mandátový a imunitní výbor doporučí Poslanecké sněmovně vydat k trestnímu stíhání pana poslance Stupčuka. Důvodem bylo, že on sám o to požádal. Řekl, že nechce, aby se na jeho případ imunita vztahovala,“ řekla po jednání předsedkyně výboru Miroslava Němcová (ODS).

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?
ČTĚTE TAKÉ
Neřídil jsem, tvrdil po nehodě poslanec. Teď ho chce policie

Debata výboru byla podle poslance Martina Plíška (TOP 09) velmi stručná. „Pan poslanec sám požádal o vydání a mandátový a imunitní výbor to jednomyslně akceptoval,“ uvedl Plíšek.

„Z informací vyplývalo, že tam není žádné podezření, že by kauza byla politicky motivovaná. Jaký je rozsah jeho pochybení, to už je věc šetření, to nebyl náš úkol,“ komentoval místopředseda výboru Jiří Dolejš (KSČM).

Sněmovna rozhodne na konci května

Stupčuk po jednání zopakoval, že chce, aby věc byla co nejdříve vyřešena. „Je to věc, která mě netěší, ale člověk se tomu musí postavit čelem,“ dodal.

Sněmovna by měla o vydání poslance definitivně rozhodnout na příští schůzi. Ta začne 24. května.

Policie chce Stupčuka trestně stíhat kvůli dopravní nehodě ze 7. února na dálnici D7 u středočeské obce Tuchoměřice, informovalo úterní Právo.

Poslanec byl u havarovaného automobilu sám, popíral, že řídil, a odmítl dechovou zkoušku. Řada svědků přitom tvrdila, že opilý byl.