Zásah policistů na půdě filmové školy kvůli vlajce Chovanec nepovažuje za porušení zákona. Ministra k tomuto závěru vede zpráva, kterou obdržel od policejního prezidenta Tomáše Tuhého. „Vidím v tom neobratnost a přílišnou horlivost“ zasahujících policistů, řekl Chovanec.

Ministr dodal, že více se k věci vyjádří po pondělní schůzce s děkanem FAMU Pavlech Jechem.

Vyloučil však spekulace, že dvojice policistů měla zásah nařízený od šéfa Útvaru pro ochranu ústavních činitelů Jiřího Komorouse. „Pan Komorous má moji důvěru. Nevěřím, že by v tom nějak figuroval,“ prohlásil Chovanec.

Předseda TOP09 Miroslav Kalousek však během diskuse upozornil, že policie při protičínských manifestacích zasahovala neadekvátně několikrát. To podle něj jasně ukazuje, že policie jednala podle instrukcí vedení. Chovanec to ale odmítl: „Policisté žádné pokyny nedostali.” Ministr dodal, že jednotlivé případy bude třeba vyšetřit, což ale také znamená dát jednotlivým policistům prostor na to se hájit.

Chovanec prohlásil, že pokud policisté jednali na příkaz, tak z funkce odstoupí.

Ministr Chovanec už v rozhovoru pro sobotní vydání deníku Právo řekl: „Nechtěl bych, aby ojedinělý exces dehonestoval práci všech. Jestli se prokáže, že policisté přišli na FAMU a řekli, ať sundají vlajky, že vadí Číňanům, tak to nemají u policie místo. Takové věci nemůžeme trpět”.