Do výběrového řízení na nového šéfa či šéfku se přihlásilo sedm lidí. Výběr nejvhodnějších kandidátů měla na starost tříčlenná komise. V médiích a na sociálních sítích se ještě před oficiálním oznámením verdiktu objevily spekulace, že vítězem je právě Jiránek, který se už před lety o post ředitele agentury ucházel.

Jiránek by měl na nový post nastoupit v červnu. Před sebou má jednání s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD), ministrem pro lidská práva a pracovníky agentury o jejím dalším působení.

Nyní instituce spolupracuje s 36 městy. V budoucnu by jich mělo být sedm desítek. V příštích letech by se na sociální začleňování mohlo využít až deset miliard korun z EU.

Odvolání Šimáčka část zaměstnanců rozhořčilo

Agentura je odbor Úřadu vlády ČR a spadá pod ministra pro lidská práva. Spor o její podobu a fungování mezi Dienstbierem a pracovníky se táhne od dubnového odvolání Šimáčka. [celá zpráva]

Neshody se týkají i využití evropských peněz a sledování jejich účinnosti při integraci Romů či chystané reorganizace. Čtrnáct ze sedmi desítek pracovníků už podalo výpověď. [celá zpráva]