Chce dovést zelené k úspěchu v krajských volbách v příštím roce, k čemuž chce napomoci sjednocením strany. Právě rozpolcenost dříve obírala stranu o voliče. Zároveň chce lidi přesvědčovat o tom, že zelená řešení jsou přínosná, řekla.

Drápalová už ve svém volebním projevu upozornila na to, že boj za občanské svobody přestala veřejnost vnímat pozitivně. „Musíme lidi přesvědčit, že tomu tak není. Lidé by nám měli věřit, my jsme například jediná strana, která v energetické bezpečnosti zná cestu kupředu,“ upozornila.

Tvrdí, že zelení musí přsvědčit občany o tom, že se nám daří hájit jejich zájmy, jejich svobodu. „A že jen ve svobodné společnosti můžeme uplatňovat svoji iniciativu a kreativitu. Musíme dosáhnout toho, že stát nebude takovým lidem házet klacky pod nohy a že stát nebude podporovat ty, kteří ty klacky hází," řekla Drápalová.

Bývalý předseda strany Ondřej Liška rezignoval po neúspěchu zelených v květnových volbách do Evropského parlamentu, v kterých strana získala 3,77 procenta hlasů.

Zelení propadli i v posledních sněmovních volbách v roce 2013. Loni na podzim ale uspěli v senátních volbách, když získali jedno křeslo v doplňovací volbě v Praze 10. Zelení na podzim posílili i na komunální úrovni.