„Marně jsem několik dní hledal slova, kterými bych vystihl úpadek státu. Není přeci možné, aby se nejvyšší ústavní činitel takto choval. Zprávy z Hradu vnímám jako bulvár a každý den se bojím, co se zas stane. Pan Zeman je vulgární, netolerantní a rozděluje naši společnost," řekl k příchozím pořadatel protestu Tomáš Stránský. Po jeho projevu zvedli demonstranti symbolické červené karty.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Organizátoři kritizovali hlavu státu za veřejné vulgární vyjadřování, ale i za jeho postoje a výroky související se zahraniční politikou. Například v Číně Zeman mluvil o tom, že Česko uznává vládu Číny v Tibetu. Také prohlásil, že se Česko může v Číně učit, jak stabilizovat společnost.

Na protizemanovskou demonstraci dorazilo do centra Ústí nad Labem asi sto lidí.

Protizemanovská demonstrace v Ústí nad Labem

FOTO: Karel Otcovský, Právo

Účast na akci byla výrazně nižší, než jaká byla avizována na sociální síti Facebook, přes kterou se účastníci svolávali.

Při podobné akci se 17. listopadu na pražské Národní třídě sešly tisíce lidí. V Brně tentýž den vystavilo červenou kartu prezidentovi asi 500 lidí.

Na čtvrteční akci v Ústí nad Labem dohlíželi policisté i strážníci. Podle zástupce ředitele městské policie Jana Novotného žádné narušení veřejného pořádku nezaznamenali.