„Poděkovali jsme jim za odvedenou skvělou práci a oni podali rezignaci, poněvadž ten jejich spor poškozoval stranu,“ řekl Novinkám Schwarzenberg.

KOMENTÁŘ DNE:

Přímá volba prezidenta - První kolo prezidentské volby nepřineslo rozhodnutí, naopak naznačilo možnost překvapivé změny na postu hlavy státu, píše v komentáři Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

Oba muži spolu měli dlouhodobé spory. Hudeček nakonec před letošními volbami ani Vávru nezařadil na kandidátku. Hádky vyvrcholily v úterý, kdy pražský primátor Hudeček vyzval Vávru k rezignaci, neboť se v médiích objevily fotky Vávry na oslavě pražského podnikatele Tomáše Hrdličky.

O nic jiného než tyto spory podle Schwarzenberga nešlo. Vliv na odchod Hudečka a Vávry z TOP 09 neměly prý ani spekulace, že měl Hudeček kandidovat na primátora za Babišovo hnutí ANO. „Ne, o tom vůbec nebyla řeč,“ řekl Schwarzenberg. „Bylo to čistě jejich osobní rozhodnutí,“ odmítl, že by muži reagovali na doporučení někoho z předsednictva strany.

Co se týče zastupitelského mandátu Tomáše Hudečka, musí se podle Schwarzenberga sám rozhodnout, zda si jej ponechá, či nikoli. „Je to na něm,“ prohlásil.