Sobotka na setkání s novináři, kde vystoupil spolu s kandidátem ČSSD na primátora Prahy Miloslavem Ludvíkem a s ministrem průmyslu a obchodu Janem Mládkem, označil za prioritu pro hlavní město zejména rozvoj dopravní infrastruktury. Patří k němu podle Sobotky dostavba velkého městského okruhu a propojení dálnic D1D11, tak aby se snížil přetlak kamiónů v Praze.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Postavil se také za vybudování železniční trati z letiště do centra Prahy. „To, co potřebujeme, je vybudování důstojného propojení mezi centrem města a Letištěm Václava Havla,“ prohlásil premiér.

Fungovat by mohla za osm let

Výstavbu této trati chce podporovat ze své pozice premiéra bez ohledu na to, zda se sociální demokraté dostanou do pražského zastupitelstva. „Vidím tady poměrně vysokou ekonomickou návratnost,“ prohlásil a dodal, že na stavbu by mohly jít prostředky z Evropské unie.

Železniční trať z letiště by mohla začít fungovat za osm let, předpokládá zastupitel za ČSSD Petr Dolínek.