Druhé místo by obsadila s 27,5 procenta hlasů ČSSD, která minulé volby vyhrála. V jejím čele stojí primátor Roman Onderka. Třetí by se ziskem 16,5 procenta hlasů skončila ODS, jejímž lídrem je pedagog Univerzity obrany František Vižďa.

V Brně kandiduje do městského zastupitelstva 12 politických stran a uskupení. Onderka (ČSSD) obhajuje primátorskou funkci potřetí. Město vede koalice složená z ČSSD a ODS, v jejímž čele stojí dosud v politice málo známý Vižďa.

Na čtvrtém místě za ODS by skončila s 16 procenty KDU-ČSL, která má na jižní Moravě největší členskou základnu v ČR. Jejím lídrem je starostka městské části Brno-Maloměřice a Obřany Klára Liptáková. Na pátém místě je podle průzkumu TOP 09, vedená Jaroslavem Kacerem, s 15,5 procenta hlasů.

Agentura Median zkoumala takzvaný aktuální volební potenciál. Ten ukazuje, kolik procent hlasů by politická strana či hnutí mohla v současnosti získat v komunálních volbách v Brně, pokud by se k ní či k jejím kandidátům přiklonili všichni lidé, kteří tuto volbu reálně zvažují a nevylučují svou účast u voleb. Součet volebních potenciálů proto přesahuje 100 procent.

Do zastupitelstva by se také dostala na šesté příčce Strana zelených, na sedmém KSČM, na osmém iniciativa Žít Brno s podporou Pirátů a na devátém Strana svobodných občanů, která by podle Medianu získala v komunálních volbách 5,5 procenta hlasů.

Se 4,5 procenta skončili Moravané pro Brno, vedení pedagogem Ondřejem Hýskem, přičemž stejnou podporu mají Starostové a nezávislí v čele s Irenou Matonohovou. Na dvanáctém místě skončila se 3,5 procenta hlasů Dělnická strana sociální spravedlnosti (DSSS).

Komunálních voleb v roce 2010 se v Brně účastnilo zhruba 42 procent voličů. Vítězná ČSSD vytvořila s druhou ODS koalici, která má v pětapadesátičlenném zastupitelstvu celkem 33 mandátů. V opozici je TOP 09, KDU-ČSL, KSČM a Strana zelených.