„V pondělních ranních hodinách byl převezen do Čech, tam bude pokračovat další léčba. Další informace si rodina nepřeje zveřejňovat,“ sdělila Otáhalová Právu.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

„Mohu potvrdit, že dnes ráno Michala převezli z nemocnice v Ostravě do léčebného zařízení v Čechách. Na přání rodiny ale nemohu prozradit do kterého. Mohu jen říct, že ho nyní čeká ještě dlouhodobá léčba,“ řekla Právu zpěvákova manažerka Martina Tůmová.

Zdravotní stav zpěváka se ale podle dostupných informací v posledních dnech zlepšoval, na jeho léčbě se už podílel logoped. [celá zpráva]

Hrůza 16. července vystupoval na ostravském Festivalu v ulicích. Po koncertě trávil čas s přáteli v jednom z barů ve Stodolní ulici. V podniku zůstal ale po půlnoci sám. Později se pak už na ulici dostal do konfliktu se dvěma mladíky ve věku 18 a 19 let. Podle dostupných informací se rvali mezi sebou a Hrůza je chtěl uklidnit. Když se rozhodl zavolat policii, oba zaútočili na něj.

Hrůza skončil s krvácením do mozku a v bezvědomí. Musel se podrobit operaci a byl udržován v umělém spánku, z něhož byl probuzen 29. července. Policie oba mladíky z útoku obvinila po několika dnech. Skončili ve vazbě. Uvedli, že všeho litují. Tvrdí ale, že si nic nepamatují.