„Rozhodl jsem se před časem zůstat ve funkci hejtmana i poslance. Zůstává mi tedy dvojnásobný objem práce, ale vzhledem k tomu, že naše legislativa stále neřeší platy v případě souběhu funkcí, budu čistý plat poslance zasílat na účet nově zřízeného nadačního fondu," uvedl Novotný.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Byla podepsána zakládací listina fondu a tento týden bude založen účet, na který bude Novotný odesílat měsíčně stejný obnos. Čistý plat poslance je bez náhrad asi 38 000 korun.

V letních měsících fond zaregistruje soud, na podzim se počítá s příjmem prvních žádostí o finanční podporu. Žádosti o finanční podporu bude správní rada fondu vyhodnocovat jednou za čtvrt roku. Fond by měl přispívat handicapovaným dětem a seniorům a podporovat vzdělávání a sport dětí a mládeže.

Souběh funkcí je užitečný, tvrdí Novotný

Souběh funkcí poslance a hejtmana byl terčem kritiky opozice, ale nelíbil se ani vedení ČSSD. Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) se vzdal poslanecké funkce. Stejně se zachoval jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD). Novotný a Běhounek si ponechali obě funkce.

Podle Novotného je souběh funkcí užitečný pro kraj, protože umožňuje rychlý a přímý kontakt s ministry i poslanci. Novotný už v minulosti část svého příjmu dával na podporu sportu nebo na charitu.