„Dělal pro mě na zakázku studii, která se týkala latinskoamerických zemí. Já jsem ho oslovil, protože je to specialista na španělsky mluvící svět. Mám určitý zájem, o Latinskou Ameriku se dlouhodobě zajímám,“ vysvětlil Právu Ransdorf.

KOMENTÁŘE DNE:

Rozvrácená společnost? - Nad důsledky migrační krize se zamýšlí Thomas Kulidakis - Čtěte zde >>

Europoslanec Ransdorf bere svou publikační činnost vážně. Vydal už 25 knižních publikací, další připravuje. „Snažím se pokrývat celý prostor společenských věd, filozofii, historii, ekonomii, sociologii, estetiku atd. Myslím si, že není na škodu, když má politik za sebou zázemí odborné práce,“ píše ke své literární práci Ransdorf na svých stránkách.

Vasil Biľak na archivní fotografii

Vasil Biľak na archívní fotografii.

FOTO: Archiv, Právo

Spolupráce se synem Vasila Biľaka Dimitrijem však prý již skončila. Trvala pouze půl roku.

Vasil Biľak byl slovenský komunistický politik rusínského původu. Známý byl jako jeden z předních neostalinistů, konzervativních ideologů KSČ a kolaborantů se sovětskou invazí. Biľak zemřel 6. února 2014. [celá zpráva]

Oproti tomu Ransdorf reprezentoval v KSČM spíše reformní křídlo, které vystupovalo proti konzervativním funkcionářům. Podporoval například vstup České republiky do EU, za což ho strana poměrně kritizovala. Nakonec svým voličům doporučila hlasovat proti.