Sloní holka, která se již i začlenila do stáda, denně vypije deset litrů mléka. Stále však není jasné, zda a jak dlouho bude žít. Nikde se totiž zatím nepodařilo odchovat slona bez mateřského mléka až do dospělosti. Proto zoo mládě raději ani nepojmenovala.

„V pavilónu slonů stále pokračují čtyřiadvacetihodinové služby. Mléko sloní samička dostává co dvě hodiny, pouze v noci, když spí, tak ji ošetřovatelé nebudí. Prostě se počká, až si pro krmení sama přijde,“ popisovala mluvčí ostravské zoo Šárka Kalousková.

Dodala, že dvouměsíční slůně už také tráví čas ve venkovním výběhu s ostatními slonicemi.

„Neumíme přesně říct, jak na tom samička je, ale roste, na váze přibývá a vypadá vitálně. Její spojení s ostatními samicemi proběhlo bez problémů. Mládě respektují. Když se cítí ohrožena, tak se schová mámě pod břicho. Také Vishesh si slůně pečlivě hlídá,“ líčila Kalousková.

Slůně Rashmi dostalo k druhým narozeninám dort

Slůně Rashmi dostalo k druhým narozeninám dort

FOTO: Denisa Telaříková, Právo

Kvůli nejisté budoucnosti sloního mláděte nepanuje v zoo příliš veselá nálada.
Přesto v zoo na sobotu chystají narozeninové oslavy druhého slůněte. Sloní puberťačka Rashmi oslaví už třetí narozeniny.

„Komentované krmení slonů se speciálním dortem pro oslavenkyni začne ve 14.30,“ řekla mluvčí s tím, že Rashmi už váží tunu a půl, ale stále není dospělá.

Slůně Rashmi dostalo k druhým narozeninám dort

Slůně Rashmi dostalo k druhým narozeninám dort

FOTO: Denisa Telaříková, Právo

„Dokonce se ještě občas přikrmuje u své mámy Johti. Protože už je moc velká, aby se dostala pod mámino břicho, tak to dělá tak, že se postaví z boku a ohne se, aby se dostala k mléku.“

Mluvčí ještě upozornila, že jim lidé píší, proč tedy nepoužijí Johtino mléko pro dvouměsíční slůně, nebo proč ho nekojí Johti, která na rozdíl od Vishesh ještě mléko má. „Ona si své mléko střeží a schovává pro své mládě,“ vysvětlila mluvčí.