„Předseda KSČM Vojtěch Filip někde řekl, že se vůbec nebrání spolupráci s hnutím Úsvit,“ poznamenal Smetana a dodal, že Úsvit není levicové ani pravicové hnutí, nevyhraňuje se politicky. „Je zaměřeno jen na úpravy nešvarů, které tady jsou,“ míní kandidát.

Členem KSČM je Smetana asi rok a čtvrt a chce jím zůstat i nadále. „Nevidím v tom konflikt, ten by nastal, kdybych byl na čelné pozici kandidátky, bylo by to volitelné místo a v případě zvolení, bych se musel rozhodovat, za koho budu hlasovat,“ řekl.

Úsvit nic nenabízí, jen vykrádá, tvrdí Konečná

Exposlankyně a kandidátka KSČM Kateřina Konečná, která je čtyřkou na moravskoslezské kandidátce, Smetanu nezná.

„Určitě je ale hloupé a politicky neetické, když si strany přetahují své lidi. Není to vhodné, je to jen pokračování toho, co Úsvit dělá, že vykrádá program a vykrádá lidi a vlastně nic nenabízí,“ upozornila s tím, že i jí se několikrát osobně stalo, že lidé z Úsvitu okopírovali její několik dní staré texty na internetu. „Je evidentní, že takhle by se politika dělat neměla,“ míní Konečná.

Poslankyně KSČM Kateřina Konečná.

Bývalá poslankyně KSČM Kateřina Konečná.

FOTO: Petr Horník, Právo

Lídr moravskoslezské kandidátky hnutí Úsvit Karel Fiedler o tom, že za ně kandiduje komunista, ví. „Není to pro mě žádné překvapení, nerozlišujeme lidi podle stranické příslušnosti,“ sdělil Právu s tím, že Smetanu zřejmě oslovil jejich program. „A pokud se s ním ztotožňuje, tak se tomu nebráníme. Není jediný na naší kandidátce, který je členem jiné strany nebo hnutí,“ poukázal Fiedler.

Tipněte si, kdo se dostane do Sněmovny, a vyhrajte poslanecký plat! Více na fantasy.novinky.cz