Bobošíková v debatě odmítla domněnku, že by její straně, která se ohání podporou Václava Klause, mohla náklonnost exprezidenta, jenž si rozhněval velkou část veřejnosti kvůli lednové amnestii, poškodit. Sama tvrdí, že s Klausem nešlápla vedle, naopak jí díky němu vzrostly preference.

„Podpora Václava Klause nám pomáhá, podle našich průzkumů se blížíme sedmi procentům a už teď víme, že hlas pro Hlavu vzhůru nebude hlasem vyhozeným,“ prohlásila.

Čísla posledních oficiálních průzkumů jsou přitom sedmiprocentní podpoře na hony vzdálená. Blok Hlavu vzhůru se buď pohybuje kolem jednoho procenta voličských hlasů, nebo jej agentury zahrnují do kolonky „ostatní strany“ spolu s dalšími menšími uskupeními.

Bobošíková má naopak jasno, že Česká televize, která pravidelně zveřejňuje své průzkumy v jednotlivých krajích, může jejich prostřednictvím některé strany poškozovat.

„ČT manipuluje volbami kontinuálně. Až budeme v Poslanecké sněmovně, uděláme všechno proto, aby došlo k nápravě,“ uvedla s tím, že se těší, až v parlamentu předloží „zásadní změnu zákona o ČT“.

Zatím však Bobošíková odmítla předvídat, s kým by po případném volebním úspěchu navázala spolupráci. „Koalice se uzavírají po volbách. Nechci se nyní nikterak zásadně vymezovat, jak to činí například paní NěmcováODS,“ konstatovala.

„S pokorou čekáme, jak rozhodnou občané, a víme, že naše země potřebuje svornost. Proto se budeme snažit svornost hledat. Nechceme ve Sněmovně rozeštvávat, vymezovat se, chceme spolupracovat a pracovat pro Českou republiku,“ dodala.

Poslední předvolební průzkumy:
Babišovo hnutí by mělo ve Sněmovně 29 křesel, ukázal nový průzkum
Babiš se dělí o druhé místo s komunisty, ukázal další průzkum
Volby by podle průzkumu vyhrála ČSSD, do Sněmovny by se dostalo dalších šest stran
Do Sněmovny by se dostal Okamurův Úsvit místo zemanovců, ukázal průzkum