Šlouf byl zvolen lídrem kandidátky na pražské krajské konferenci zemanovců. „Budu se snažit maximálně pomoci SPOZ uspět ve volbách, tak, aby se dostala do Poslanecké sněmovny. K rozhodnutí kandidovat mě přiměla současná úroveň politické a společenské situace,“ řekl ve středu večer Šlouf Novinkám. Doplnil, že se hodlá zaměřit na kontaktní kampaň.

Šlouf byl před prezidentskými volbami šéfem pražské organizace SPOZ, funkci ale nakonec neobhajoval. Po zvolení Zemana prezidentem se stáhl do ústraní, nyní se opět vrací na politické kolbiště. Dvojkou na kandidátce je vysokoškolský pedagog Vladimír Hönig. Ve sněmovních volbách v roce 2010 byl lídrem kandidátky zemanovců.

Kandidátku ČSSD v hlavním městě vede šéf ČMKOS Jaroslav Zavadil, jedničkou komunistů je šéfka pražské stranické organizace Marta Semelová. Lidovci nasadili do čela kandidátky exředitele ÚSTR Daniela Hermana.

Kandidátky pro předčasné volby bude ve čtvrtek odpoledne definitivně schvalovat vedení zemanovců, které se schází v hlavním stranickém sídle v pražské Loretánské ulici.