Provoz metra během dne nahradí tramvajová linka XB, která se dopravnímu podniku osvědčila během červnových povodní.

Drama podle románu Toma Roba Smithe bude režírovat Daniel Espinosa, natáčí se i v Milovicích a dalších lokalitách v okolí Prahy. Děj kriminálního dramatu je zasazen do Sovětského svazu 50. let. Stanice metra Anděl je zdobená tradičními motivy socialistického realismu. Na její výstavbě se podíleli sovětští inženýři a architekti. Po svém otevření v roce 1985 dostala jméno Moskevská.

Filmaře přilákalo do České republiky nejenom vhodné prostředí k natáčení a zkušenost tuzemských řemeslníků, ale také navýšené filmové pobídky. Stát vrátí filmovému štábu 20 procent toho, co na českém území při natáčení prokazatelně utratí. Z údajů fondu kinematografie vyplývá, že Scott by v Česku jako producent chtěl vydat za filmování 940 miliónů korun, z toho 550 miliónů za české služby a produkty. Po skončení natáčení dostane zpět takzvané vratky ve výši přes 45 miliónů korun.

Ridley Scott, který je jako režisér podepsán například pod filmy Vetřelec, Blade Runner, Gladiátor či Království nebeské, do Prahy zřejmě nedorazí. "Dá práci 400 lidem na plný úvazek a kromě toho zaměstná další tři až pět tisíc lidí," uvedl Matthew Stillman s produkční společnosti Stillking Films.