Hašek zopakoval veškeré výhrady, které jeho strana vůči vládní podobě církevních restitucí má. Zdůraznil zejména absenci seznamu vydávaného majetku a podobu dohody, která je údajně nevypověditelná. Celá dohoda je podle něj navíc politická.

"Premiér, někde potajmu jak uličník, bez účasti médií podepisuje za zadními dveřmi dohodu na 53 miliard s církvemi," rozhorlil se Hašek, podle něhož by vláda měla řešit primárně jiné problémy.

Kuba připomněl, že restituce církevního majetku se táhnou již 20 let a dodal, že vláda ČSSD v roce 2002 operovala při plánování podoby restitucí s ještě vyšší částkou.

Oba politici hovořili rovněž o návštěvě premiéra Petra Nečase v Bavorsku. Nečas tam citoval část česko-německé deklarace, v níž zaznívá omluva české strany za poválečné křivdy. Hašek i Kuba se shodli, že stejná slova by měla zaznít i od představitelů sudetoněmeckého Landsmanschaftu.

"Je dobře, že bylo jasně řečeno, že žádný majetek vracet nelze," ocenil místopředseda ČSSD premiéra. Kritiku si ovšem Nečas vysloužil za to, že jej na návštěvě bývalého koncentračního tábora doprovázeli představitelé sudetských Němců.