Jančura o Šiškovi prohlásil, že je to zloděj, který si bez výběrového řízení udělal program za dvě miliardy.

"Veřejná prohlášení pana Jančury jsou lživá a pro mě nepřijatelná. Ministerstvo díky našim krokům šetří na provozních výdajích prostředky v řádů stovek miliónů korun ročně. Deformování a překrucování této skutečnosti nepodloženými a lživými pomluvami je nehorázné a pro mne nepřijatelné," uvedl Šiška v trestním oznámení.

Podnikatel Jančura osočil Kalouska z krádeží, ten na něj podal trestní oznámení

Úřad ministra Jaromíra Drábka (TOP 09) nevypsal na zavádění nového informačního systému pro výplatu sociálních dávek výběrové řízení, ale připojil se k rámcové smlouvě mezi ministerstvem vnitra a firmou Fujitsu Technology Solutions z roku 2008. Bývalý ministr vnitra Ivan Langer (ODS) však postup MPSV přirovnal k pořízení raketoplánu a několika družic dle rámcové smlouvy na nákup kalkulaček.

Změny ve výplatě dávek
Systém vyplácení dávek změnila od ledna Drábkova reforma. Všechny příspěvky a podpory vyplácejí úřady práce. Převzaly agendu a asi 1660 úředníků od radnic. Ministerstvo systém hájí. Už několikrát uvedlo, že na počítačích a programech nyní výrazně ušetří.

Přezkoumat to má Nejvyšší kontrolní úřad. Několik podnětů dostal kvůli novému systému také Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Na něj se obrátila například KDU-ČSL i Nadační fond proti korupci, v němž je Jančura členem správní rady. Informační systém prověřuje i Úřad pro ochranu osobních údajů. Ve věci padlo několik trestních oznámení.

Ministr Drábek a jeho náměstek Šiška už dříve odmítli, že by měli něco společného s firmami, které nový informační systém výplaty dávek připravily.