Novináře o tom ve středu po zasedání vlády informovala vicepremiérka Karolina Peake (VV). "Všichni velmi dobře známe to, jak hlasitá může být reklama," řekla. Vláda podle ní není pro návrh, ani proti němu. Stanovisko kabinetu je jen doporučující, o předloze rozhodnou poslanci.

Na dodržování předpisu by podle návrhu dohlížela Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), která by vyhláškou stanovila technické záležitosti a podrobnosti zákazu. Televize by podle novely nesměly vysílat více nahlas ani znělky, které oddělují reklamu a teleshopping od ostatních částí vysílání. Sankce za prohřešek by mohla podle předlohy činit 10 tisíc až pět miliónů korun.

Vláda ve svém stanovisku, které zveřejnila již dříve, poukázala na to, že předloha v rozporu s ústavními požadavky nevymezuje konkrétní věci, které by měly být vyhláškou upraveny. Návrh vyhlášky navíc není k novele připojený, a není tedy jasné technické řešení záležitosti. Předpis by neměla podle předběžného stanoviska vydávat vysílací rada, která je nezávislým správním úřadem. Vláda bude mít pochyby i o možnosti ukládání pokut podle předlohy.

Pokusy omezit hlasitost reklamy v televizi byly již dříve. Například v roce 2007 připravila obdobnou novelu Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV), která se inspirovala novelou mediálního zákona na Slovensku. Návrh na omezení hlasitosti televizní reklamy tehdy schválil slovenský parlament s velkou podporou.