Fischer přesídlil do Londýna jako viceprezident Evropské banky pro obnovu a rozvoj a již oznámil nezávislou kandidaturu na Hrad. V týmu má bývalou spolupracovnici Václava Havla Sabinu Tančevovou a pomáhat by mu mohl i bývalý šéf Úřadu vlády ČR Jan Novák, který je nyní náměstkem ředitele Národního bezpečnostního úřadu.

V ODS rozjel debaty o své kandidatuře první místopředseda Senátu Přemysl Sobotka.
Předsedkyně Sněmovny a první místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová ohlásila, že své rozhodnutí zveřejní na jaře. Premiér Petr Nečas (ODS) uvedl, že o kandidátovi strana rozhodne, až bude jasný způsob volby. Nečas už dva roky opakuje, že Sobotka by byl pro Hrad vhodným jménem.

Švejnar? Remek?

Soc. dem. chce svého kandidáta teprve oznámit. Mluví se o jménech jako Jan Švejnar, Vladimír Špidla či Pavel Rychetský, který však tuto možnost odmítá, ale i Fischer.
Švejnara se chystá v primárkách VV prosazovat jako kandidáta šéf poslaneckého klubu véček Vít Bárta, zatímco jeho manželka Kateřina Klasnová je spíše pro Fischera.

KSČM plánuje vybrat svého uchazeče o Hrad na sjezdu letos v květnu. Jedním ze zvažovaných kandidátů je podle informací Práva europoslanec a první čs. kosmonaut Vladimír Remek. Ve volbě hlavy státu v roce 2008 nasadila KSČM současnou šéfku Suverenity Janu Bobošíkovou. Ta už potvrdila, že i v roce 2013 do souboje o Hrad půjde.

Objevilo se již i jméno podnikatele Tomia Okamury, který boduje v internetových anketách. [celá zpráva]