„Podobně jako požaduji dlouhodobě audit ve státním podniku Lesy ČR, tak by měl být proveden i v ŘSD,“ řekl Hašek. Dodal, že vzhledem k policejnímu vyšetřování je pravděpodobné, že v ŘSD docházelo k nehospodárnému jednání. „A vyhazování peněz daňových poplatníků z okna.“ [celá zpráva]

Hašek věří, že pokud stát provede audit, mohl by změnami v systému řízení a transparentním hospodařením podobným situacím do budoucna předejít. Místopředseda sociální demokracie je přesvědčen, že ministr Dobeš by měl nařídit audit v ŘSD hned na začátku roku 2012.

„Jsem si jistý, že takový krok by znamenal hospodárnější stavby dopravní infrastruktury, zejména silnic,“ řekl Hašek s tím, že úspory by znamenaly možnost výstavby chybějící infrastruktury v regionech a odblokovaly by se tak i problémy s čerpáním fondů EU. „Našlo by se tak v rezortu ministerstva dopravy i dostatečné množství finančních prostředků na dodržení memoranda o financování regionální železniční dopravy, kde se vláda stále zdráhá dát krajům dohodnuté prostředky na regionální vlakové spoje,“ upozornil Hašek.