Ranní teploty se místy pohybovaly i pod bodem mrazu a největší nebezpečí na řidiče číhá ve vyšších polohách. V horských oblastech leží na cestách nových sníh a vozovky mohou namrzat nebo se na nich tvořit sněhové jazyky.

V nižších polohách je buď rozbředlý sníh, anebo jsou silnice po chemickém ošetření mokré.

Slabá ujetá sněhová vrstva pokrývá některé úseky silnic v Krkonoších a Orlických horách a v podhůří. Řidiči by měli jet opatrně také na Vysočině v okolí Hlinska a Poličky. Na rozbředlý sníh mohou narazit i v Železných horách na Chrudimsku. Na Šumperku a v podhůří Jeseníků leží na cestách sníh již od středních poloh.

Také dálnice D1 je sjízdná se zvýšenou opatrností. Na Vysočině si řidiči musí dát pozor na sněhové přeháňky na komunikacích na Jihlavsku, Pelhřimovsku a Žďársku.

Kamióny uvízly na ledovce

V nižších polohách Ústeckého i Libereckého kraje komplikuje situaci ledovka. V kopcích na Českolipsku a Litoměřicku uvízly na náledí kamióny. Omezily dopravu na silnici č. 15 u obce Jenčice a na silnici č. 9 u obce Dubá. Namrzlá je i silnice R10 z Prahy do Turnova u Příšovic. V horském úseku dálnice D8 do Německa varují silničáři před nárazovým větrem.

V Plzeňském kraji místy vane silnější vítr, což platí i pro stokilometrový úsek na dálnici D5, a to od 28. kilometru. V Karlovarském kraji jsou silnice místy namrzlé a se zbytky sněhu. V Jihočeském kraji mají být řidiči obzvláště opatrní na Českokrumlovsku, ale i Jindřichohradecku, Písecku, Prachaticku nebo Strakonicku.

Meteorologové varovali před prudkým větrem po celou neděli, zvláště se to týká horských oblastí. [celá zpráva]