"Ministři tady sedí jako dubové, není jasné, co si myslí, je to pro nás záhadou," hřímal Zaorálek, který reagoval na kritiku Borise Šťastného (ODS) a Petra Gazdíka (TOP 09 a Starostové), že exhibuje a lže, když poslance a ministry napadl, že ve Sněmovně neobhajují program kabinetu, návrh rozpočtu a ani reformy.

Klasnová jej za to pokárala, a Zaorálek nahradil označení „dubové“ slovem „pařezy“.

„Je vám jedno, že lidé budou pod mosty, vy měkkoty,“ burácel Zaorálek. Následovalo další napomenutí ze strany předsedající, místopředseda soc. dem. se však zastavit nenechal. "Já vaše chování pokládám za nehorázné. Mluvím za ty lidi, co zítra nebudou mít co do huby," prohlásil a následně ohodnotil ministry slovem "aroganti".

"Chcete naučit flexibilitě i ty, kteří sotva stojí na nohou. Mrzáci budou běhat, lidé se naučí bydlet pod mosty," dodal.

Na Zaorálkův výstup reagoval poslanec Michal Doktor (ODS) s tím, že jej nelze brát vážně. Podle něj není Zaorálek demokrat, jak lze soudit z jeho předchozích projevů. Bere si údajně lidi jen jako rukojmí. "Když vás to přestane bavit, zůstane tu po vás jenom vypálená díra," prohlásil Doktor. Největším sprosťákem ve Sněmovně je ovšem podle něj David Rath (ČSSD).

Poslanci zasedli do lavic k netradičnímu sobotnímu jednání
Poslanci ve Sněmovně zívají a usínají. V neděli chtějí ale nastoupit také
Opozice vytáhla novou taktiku, za pultík zamířili neumlčitelní senátoři
Po třech letech vztyčil poslanec ve Sněmovně prostředníček