Šlégr má v Teplicích poslaneckou kancelář a tři roky zde provozuje polárium. „Jsem ve městě prakticky nepřetržitě, proto jsem se rozhodl sem i přestěhovat,“ řekl ve čtvrtek Právu Šlégr, který si od Bendy pronajal byt o velikosti 1 1.

„Šlo o provizorní řešení, v dohledné době se přestěhuji do většího bytu. Právě to zařizuji,“ poznamenal.

Člen zlaté party z olympijského Nagana, který teprve před měsícem oficiálně ukončil svou bohatou hokejovou kariéru, se v Teplicích hodlá věnovat komunální politice. Zkušenosti v této oblasti má z Litvínova, kde se před čtyřmi lety stal zastupitelem a později i radním za Sdružení nezávislých kandidátů. Po změně bydliště se funkce vzdal.

Dům v centru Teplic, kde si Jiří Šlégr pronajal malý byt.

Dům v centru Teplic, kde si Jiří Šlégr pronajal malý byt.

FOTO: Karel Otcovský, Právo

Na teplické soc. dem. kandidátce figuruje Šlégrovo jméno na 10. místě. Ve městě se silnou pravicovou základnou tak nemá místo v třiatřicetičlenném zastupitelstvu zdaleka jisté.

„Nechtěl jsem být na předních místech kandidátky, nikam se nehrnu. Chtěl bych pracovat pro obyvatele města, a když mě hlasy voličů do zastupitelstva postrčí, budu rád. V opačném případě se nic nestane,“ konstatoval legendární hokejista a novopečený politik.