Původně se jako o možné kandidátovi hovořilo i o dalším náměstkovi stávajícího primátora Pavla Béma, jeho jmenovci Klegovi, ten se však zdá být mimo hru. Podobně jsou na tom i "nové tváře" Jan Kalousek či Petr Bříza.

Ani trojice favoritů nemá zcela jasné pozice. Svobodovi, který byl dlouholetým předsedou České lékařské komory by mohlo pomoci, ale paradoxně i uškodit, že stojí mimo stranické struktury, Štastný oproti tomu zasedá ve Sněmovně a Blažek je spjatý s érou primátora Béma.

Bohuslav Svoboda

Bohuslav Svoboda

FOTO: Petr Horník, Právo

Na urychlené řešení situace tlačí pražskou ODS i stranické vedení. Grémium se situací v hlavním městě zabývalo a šéf ODS Petr Nečas po jednání uvedl, že podle jeho názoru by bylo vhodné, aby strana představila svého lídra dříve, než avizovaného 28. září. [celá zpráva]

Šťastný: známe cestu kterou půjdeme

Štastný, který ve čtvrtek představoval priority pro svou kandidaturu, řekl, že kandidát bude představen do 28. září, nikoliv až tento den.

"Jestli to bude tři týdne před volbami nebo pět, není tak důležité, jako proč to děláme,“ doplnil nynější poslanec s tím, že o situaci ještě bude jednat s předsedou Nečasem.

Žhavý kandidát na předsedu pražské ODS Rudolf Blažek

Rudolf Blažek

FOTO: Petr Hloušek, Právo

Na dodaz, zda již je kandidát vybrán, Štastný uvedl, že "uvnitř vedení pražské ODS je zřejmá cesta, kterou půjde".