"Volal mi zhruba jednou za 14 dní," citoval časopis Krejčíře. Podle jeho slov se oba hledaní podnikatelé nebavili o obchodech, ale o vývoji svých kauz.

Krejčíř také uvedl, že se Pitr stýkal i s dalšími lidmi z České republiky. Jedním z nich měl být podnikatel Vlastimil Spěvák. Ten byl v roce 2006 zadržen spolu s příbramským podnikatelem Jaroslavem Starkou a dalšími lidmi. Zadržení souviselo s prošetřováním únosu Krajčířova otce Lamberta, k němuž došlo v roce 2002.

Radovan Krejčíř

Radovan Krejčíř

FOTO: Archiv, Právo

Spěvák časopisu své schůzky s Pitrem nepotvrdil ani nevyvrátil.

Pitr byl švýcarskými orgány zatčen 26. července. Na jeho dopadení se Švýcary úzce spolupracovali čeští kriminalisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ), kteří jeho pohyb v posledních dnech monitorovali. [celá zpráva]

Zpráva ÚOOZ o Pitrově zatčení jeho styky s osobami z ČR potvrzuje.

Otázkou zůstává, zda se české justici podaři zajistit Pitrovo vydání do ČR. Ministerstvo spravedlnosti zajišťuje přípravu podkladů a překlad rozsudků Pitrových kauz pro švýcarskou justici.

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil v této souvislosti uvedl, že vidí šance na Pitrovo vydání do ČR v poměru 1:1. [celá zpráva]