"Vyzývám Mirka Topolánka, aby zanechal v tak závažné věci fanfaronství, a pokud odmítá podpořit člověka, který si svým působením v Evropské komisi získal v EU respekt, aby to věcně zdůvodnil. Jestli se chce ovšem Mirek Topolánek svým chováním vrátit na dětské pískoviště, nikdo mu v tom nebrání,“ prohlásil Paroubek. 

Šéf sociální demokracie na středeční tiskové konferenci prohlásil, že Špidla je v Bruselu respektovanou osobností, a vyzval občanské demokraty a zelené, aby jeho nominaci na post eurokomisaře podpořili. Obzvláště ODS by tak mohla podle Paroubka prokázat "proevropské proklamace“ v době, kdy její senátoři brzdí svou stížností u Ústavního soudu ratifikaci Lisabonské smlouvy.

"Po tom všem, co letos Paroubek ve vztazích EU a ČR spáchal, může žádat maximálně o milost," odpověděl na Paroubkovu výzvu Topolánek s odkazem na pád jeho koaliční vlády, který socialisté v polovině českého předsednictví iniciovali.

"Bohužel, reakce Mirka Topolánka je opět v duchu 'es kommt der Tag',“ odkázal šéf ČSSD na dva roky starý Topolánkův výrok inspirovaný nacistickou érou, který poslal v SMS zprávě redaktorovi bulvárního Šípu. [celá zpráva]

Ve své poslední knize, kterou Paroubek ve středu křtil v Praze, přitom šéf ČSSD zaujal k Topolánkovi překvapivě smířlivý postoj. Uvedl, že nebýt naprosto odlišného politického postoje, nevadilo by mu chodit s předsedou ODS na pivo. [celá zpráva]