Audit podle Topolánka ukázal, že se Čunek zřejmě nezákonně neobohatil. Doplnil, že Čunkova rodina mohla peníze, se kterými vicepremiér nakládal, získat čistým způsobem.

"Nevím, proč by měl odstupovat, když sám investoval vlastní peníze do podobného auditu," uvedl premiér na dotaz, zda kvůli Čunkovi opustí kabinet šéf české diplomacie.

Stejně jako vicepremiér a předseda SZ Martin Bursík prostudoval Topolánek v sobotu pětistránkový souhrn analýzy společnosti Kroll. Plně s Bursíkem souhlasí v tom, že dokument nepřinesl důkazy, které by ho opravňovaly žádat Čunkův odchod z vlády.

Podrobnosti přinese až publikování celé zprávy. Šéf české diplomacie ji chce zveřejnit na internetu nejpozději v úterý. Schwarzenberg je v Paříži, audit proto zatím odmítl komentovat.

Náhrady za služební cesty

Rozdíl v příjmech a úsporách místopředsedy vlády, na který upozornila policie při vyšetřování jeho korupční kauzy, mohl podle šéfa lidovců plynout z nezapočítání náhrad za služební cesty. Při zpracování finančního auditu na to upozornila agentura Kroll, řekl Čunek Mladé frontě Dnes s tím, že náhrady se neúčtují do příjmů, ale vyplácejí se v hotovosti. Na kolik si tímto způsobem přišel, ale odmítl sdělit. Od víkendu je na dovolené v Chorvatsku.