"Budeme dělat nějaké výjezdy, konkretní plány ale ješte nejsou. Navštívíme určitě Brno nebo Hradec Králové, předpokládám, že od začátku ledna budeme průběžně vyjíždět do krajů a oslovovat voliče," řekl Matoušek.

Potvrdil, že Švejnar si bude celou kampaň financovat sám. "Nebude na to přijímat žádné sponzorské částky, vše bude průhledné a financované panem Švejnarem," uvedl s tím, že kandidát na prezidentskou funkci se chce vejít do půl miliónu.

"Je to nejčistší cesta a rád bych zůstal nezávislý," řekl k tomu v úterý v rádiu Impuls Švejnar. Dodal, že pro jeho rodinu to jsou "podstatné peníze". "Ale manželka je velice povzbudivá a říká, jestliže (...) myslíš, že to je důležité, tak jdi do toho," podotkl.

Paroubek vyzval Klause k debatě se Švejnarem

Prezidentské volby proběhnou začátkem února, hlavu státu vyberou zákonodárci. To ale podle Matouška není důvodem, aby se neoslovovali občané. "Na voliče by se nemělo dívat s pohrdáním, že volby nejsou a všechno budou řešit volitelé. To by byl nedemokratický pohled na věc," poznamenal manažer.

Klaus se domnívá, že za daných podmínek nemá kampaň mezi občany smysl. Ze stejného důvodu odmítá také veřejnou debatu s česko-americkým ekonomem. Předseda ČSSD vyzval ve čtvrtek Klause, aby své rozhodnutí přehodnotil a debaty se Švejnarem se zúčastnil.

Švejnar oznámil svou kandidaturu minulý týden. Jeho kandidaturu podpořilo 10 senátorů z různých stran. Má jistou podporu zelených a zřejmě i sociálních demokratů, lidovci ani komunisté se zatím definitivně nevyjádřili.