Obhájci prosazovali, aby Krejčíř dostal elektronický náramek s elektronickým čipem. Ten by monitoroval jeho pohyb po JAR. Podnikatel nakonec podle ČT náramek nedostane, musí pouze odevzdat pas. Zdržovat se má v Johannesburgu a dvakrát týdně se hlásit na policii.

Radovan Krejčíř (vlevo) u pátečního stání. Foto: REUTERS/Siphiwe Sibeko

Celá kauza nekončí, protože soud prozatím rozhodoval pouze o propuštění na kauci. ČR také žádá o jeho vydání. O tom soud teprve rozhodne. Krejčíř také porušil zákony Jihoafrické republiky, když tam přicestoval 21. dubna na falešné dokumenty.

Okamžitě po příletu z Seychelských ostrovů byl Krejčíř zatčen na letišti na základě mezinárodního zatykače, který byl vydaný na základě žádosti České republiky. [celá zpráva] Po více než měsíci se 5. června dostal na svobodu, protože obhájci přesvědčili soudce, že byla překročena délka vydávací vazby. [celá zpráva] Ta činí 40 dní.

Poté byl na Krejčíře vydán nový zatykač kvůli tomu, že vstoupil do JAR pod cizí identitou. Krejčíř se sám přihlásil advokátům a policie jej mohla zatknout, což mohlo být bráno jako polehčující okolnost. [celá zpráva]Nabídl také složit kauci. Soud o propuštění na kauci začal v půlce června trval déle než se čekalo. Před soudem, také vystoupili jako čeští policisté, kteří měli doložit nebezpečnost uprchlého podnikatele a zdůvodnit, proč má zůstat ve vazbě.

Žádost o vydání do České republiky sice byla doručena ještě před zahájením procesu, ale soud napřed jednal o kauci. Krejčíř je v ČR stíhán za podvody a přípravu vraždy. V roce 2005 uprchl i s rodinou na Seychely. [celá zpráva]