"Cepín jsem mockrát v životě neměl," řekl Klaus k netradičnímu dárku. Použil jej prý jen jednou, při výstupu na Grossglockner v Alpách. Bém podotkl, že podobný cepín, který dal prezidentovi, měl Novozélanďan Edmund Hillary, který byl na vrcholu Mount Everestu s šerpou Tenzingem Norkejem jako první.

Prezident se dotazoval na plnovous

Klaus na Hradě přivítal Béma slovy "á, náš hrdina". Primátora se hned zeptal, kde má plnovous. Bém měl vousy ještě v pondělí po návratu z velehor [celá zpráva], na úterní zasedání městské rady už přišel oholený.

Klaus hovořil s prvním místopředsedou ODS asi tři čtvrtě hodiny. Primátor po setkání spěchal na zahájení historického císařského průvodu Karla IV. z Prahy na Karlštejn a moc toho neřekl. "O horách a politice," odpověděl stroze na dotaz, o čem s prezidentem mluvili.

Bém se stal desátým Čechem, který na vrchol hory vystoupil. Stalo se tak 18. května. [celá zpráva] O dva dny ho předstihla jako vůbec první Češka na vrcholu Klára Poláčková.

Primátor měl kvůli himálajské expedici dvouměsíční neplacené volno. Snesla se na něj kvůli tomu vlna kritiky. Nepřímo zazněla i od Klause. Prezident navzdory tomu Bémovi hned druhý den po pokoření Mount Everestu zaslal gratulaci.