"Musíme ještě velmi pečlivě zvážit a velmi pečlivě posoudit Agendu 2010, tedy programové nabídky ČSSD, zda nejsou přílišným ústupem z levicových pozic a z jejího programu," řekl Kováčik novinářům.

Agenda 2010 je návrh, který ČSSD představila ODS jako možný program koaliční vlády. Sociální demokraté chtějí vládnout spolu s občasnkými demokraty a lidovci. 

Ústřední výbor KSČM diskutoval také o výsledcích letošních voleb. Relativní neúspěch komunistů v červnových volbách do Sněmovny se promítne mimo jiné i do jejich příjmů. Ze státní pokladny dostanou jako dotaci o zhruba 20 milionů korun méně.

Podle kuloárových informací by se navíc měly zvednout příspěvky poslanců do stranické kasy. Poslanci by prý měli odevzdávat asi pětinu svého platu. "Nevím, kde vznikla tato fáma," popřel spekulace předseda KSČM Vojtěch Filip.

Připustil ale, že zejména poslanci přispívají na stranickou volební kampaň. Sumu však neprozradil. "Zcela dobrovolně se skládáme na příspěvky do volebního fondu a výše příspěvku se různí," podotkl Kováčik.