Hlavní obsah

Kolikrát je nutné se milovat, abychom si prodloužili život o deset let

7. 8. 2014, 8:41

Sex má tolik blahodárných účinků, že v mnohém předčí i tu nejzdravější stravu. Lidskému druhu prospívá naprosto po všech stránkách a je až s podivem, že se ho tolik lidí dobrovolně vzdává. Podívejte se s námi na všechny výhody milování, které experti na geriatrii (stárnutí) z Harvardu považují za ty nejdůležitější atributy elixíru mládí. Podle jejich zjištění k prodloužení života o deset let stačí, když se lidé budou třikrát týdně milovat.

Foto: Profimedia.cz

Sex zlepšuje produktivitu mozku.

Článek

A jaké má tedy sex výhody?

1. Zvyšuje imunitu. Sex jednou až dvakrát týdně umožňuje produkci protilátek, které chrání před infekcemi, jako je rýma nebo chřipka. Jinými slovy zde máte lék, který snad tolik nestojí.

2. Posiluje srdce. Sex je totiž skutečný sport! Úsilí při něm vynakládané nutí srdce pracovat. Z četných studií kromě toho vyplývá, že pravidelný sex snižuje pravděpodobnost infarktu myokardu.

3. Předchází bolestem hlavy. Neurologové z Münsterské univerzity v Německu ve své studii prokázali, že sex může vyléčit bolest hlavy. Osoby trpící silnými migrénami a chronickými bolestmi hlavy zjistily, že jim milování od bolestí pomáhá.

4. Vylepšuje pleť. Při sexu tělo vyrábí velké množství estrogenů. A to má tu výhodu, že pleť i vlasy jsou mnohem kvalitnější. Pot, který se z nás při milování řine, totiž čistí póry a pleť je pak zářivější.

5. Působí antidepresivně. Jestliže víme, že nás partner miluje a touží po nás, uspokojuje nás to a dodává nám to sebedůvěru. A to není všechno. Při sexu vyrábí naše tělo endorfiny, tedy takzvané hormony štěstí. Z toho plyne pocit spokojenosti.

6. Podporuje kvalitní spánek. Po námaze přichází uvolnění. Vydali jste mnoho energie, dali jste všechno, dotkli jste se hvězd - a nyní přichází relaxace. Tu máte lék na nespavost, který nic nestojí a neškodí organismu.

7. Spaluje kalorie. Spojí se příjemné s užitečným a kdo by si přál více? Zajisté to není hlavní důvod k milování, nicméně to je dobrý argument. Za půl hodiny sexu spálíte 75 až 100 kcal. Navíc testosteron produkovaný tělem udržuje zdravé svaly i kosti.

8. Zvyšuje inteligenci. Podle nedávných studií zlepšuje sex produktivitu mozku a podporuje činnost hipokampu, části mozku, kde se kromě jiného nalézá paměť.

9. Předchází rakovině prostaty. Podle studie časopisu The Journal of the American Medical Association je frekvence ejakulací přímo spojena s rizikem rakoviny prostaty. Čím jsou ejakulace četnější, tím je riziko rakoviny nižší.

10. Snižuje stres. Studie Princetonské univerzity ukázala, že každodenní milování po dobu dvou týdnů výrazně omezilo uvolňování stresových hormonů. Navíc si uvědomte, že pravidelný sex snižuje vysoký krevní tlak u osob trpících hypertenzí z důvodu stresu.

Reklama

Související témata:

Související články

Mužská výška versus sexualita

23. 7. 2014, 8:44

Sex je součástí života každého člověka. Jsou s ním spojené potěšení i problémy, když nejde vše tak, jak bychom chtěli. Vedle opravdu vážných potíží, které řeší...

Výběr článků