Hlavní obsah

Proč ženy nemají nikdy prozrazovat počet sexuálních partnerů

25. 7. 2014, 10:02
Novinky, bok

Najít toho pravého druha pro život nebývá jednoduché. A tak muži i ženy často vystřídají několik partnerů, než zakotví s tím pravým. Zatímco ale u mužů větší počet sexuálních partnerek není příliš na škodu, u žen se na to pohlíží zcela jinak.

Foto: Profimedia.cz

Kolik sexuálních partnerů je u ženy přijatelných, než to bude moc?

Článek

Narazit v současné době na pár, který se seznámil už na střední škole a vydržel spolu až do stáří, je velmi výjimečné. Zeptáte-li se mnohých lidí v okolí, často se spíš setkáte s vyjádřením, že měli muži i ženy několik partnerů, než našli toho pravého.

I když je moderní doba dost volná, co se týče mluvení o sexuálních problémech či partnerech, stále může ženě nevinná otázka, s kolika muži spala, docela zadělat na potíže. A je jedno, jestli se jí na to zeptá současný partner, některý z rodičů nebo přátelé.

Existuje vůbec nějaké průměrné číslo, které by udávalo, kolik sexuálních partnerů je pro ženu přijatelných? Neexistuje, přesto mnohé ženy po třicítce a starší svorně udávají číslo deset. Proč? Protože je to jen o trošku víc, než je světově vypočítávaný průměr – u žen činí osm partnerů, u mužů během života 12 sexuálních partnerek.

Nejlepší je neříkat nic 

Tracey Coxová, anglická spisovatelka, která se zaměřuje na tematiku sexu, randění a vztahů, ale ženám radí, aby skutečné číslo raději nikdy neprozrazovaly. Vždy se prý totiž najde někdo, kdo to bude odsuzovat. „Ať žena spala, s kolika muži chtěla, vždy to bude příliš. Proto radím nic neprozrazovat,” uvedla pro Dailymail.

Podle ní totiž lidi okolo zajímá vždy jen výše čísla a už se nesoustředí na to, kolik je ženě let nebo čím vším si prošla. Bude-li se jim zdát počet jejích partnerů velký, budou ji v duchu odsuzovat, ať už je pravda jakákoli.

Dokládá to i vlastními zážitky. Jednou dělala kvůli knize rozhovor se třemi ženami kolem třicítky a všech se ptala, kolik měly do té doby sexuálních partnerů. První uvedla 26, druhá čtyři a poslední osm. Která z nich je podle vás nejvíce promiskuitní?

Žena s údajem 26 partnerů vystřídala od svých 17 let v průměru dva partnery za rok a v době rozhovoru byla single. Žena uvádějící osm sexuálních partnerů se přiznala, že čtyři z toho vystřídala v rámci jedné dovolené, zatímco její tehdejší manžel byl doma s dětmi. A třetí s údajem čtyř partnerů zvládla dva milence najednou v rámci „trojky”, když své dva úlovky potkala na jedné party v baru. Bylo jí 18 a byla podle svých slov divoké dítě. Stále máte stejný názor na to, která z nich je „nejvíce přelétavá”?

Ať je to, jak chce, Coxová radí všem ženám, aby si svou odpověď na tuto záludnou otázku, pokud je potká, velmi pečlivě rozmyslely. O to víc v případě, když se bude ptát třeba nový partner.

Je totiž jedno, jak moc bude chtít být žena upřímná ke svému druhovi, i kdyby on vystřídal třeba 300 partnerek a ona jen tři partnery, vždycky to bude pro většinu mužů moc.

Reklama

Související témata:

Související články

Proč jsou některé ženy stále bez partnera

23. 7. 2013, 15:32

Na nedostatek potenciálních partnerů si ženy rozhodně nemohou stěžovat. Stačí se jen porozhlédnout kolem sebe. I tak ale některé stále zůstávají svobodné...

Jak si muži představují dokonalou ženu

13. 10. 2013, 18:02

Každý člověk má nějaké základní požadavky na svého budoucího životního partnera. Nejčastěji to bývá spolehlivost, věrnost, společné zájmy. Někdo je náročnější...

Výběr článků